זיהום אחרי הפלה: אלו הסימנים שמעידים על התפתחות זיהום לאחר הפלה

HCG בבדיקת הריון ורמת הורמון

תוכן עיניינים

הפלה נחשבת כיום להליך מקובל בעל אחוזי הצלחה גבוהים, בין אם מבצעים אותה באמצעות כדורים ובין אם בניתוח. למרותזיהום אחרי הפלה שהסיכון לזיהומים נמוך בכל קנה מידה בכל אחת מהשיטות, במיוחד כאשר מבצעים אותה באמצעות בית חולים או מומחים אחרים בתחום, הוא עדיין קיים.

לכן חשוב שהאישה והקרובים לה יהיו עם האצבע על הדופק ויזהו את סימני האזהרה שעלולים להצביע על זיהום לאחר הפלה. הסיבה היא שבהיעדר זיהוי מוקדם של הזיהום, הוא עלול להגיע למחזור הדם ולסכן את בריאותה של האישה בדרכים שונות.

דימום

דימום, עם או בלי קרישי דם, הוא סיבוך שכיח יחסית לאחר הפלות. במצב התקין הוא אמור לפחות ולהפסיק לחלוטין כעבור פרק זמן קצר, אבל אפשר לטעון שדימום הנמשך למעלה מחודשיים הוא סיבה מספקת לבחון את המצב.

תסמינים אפשריים אחרים הם דימום שרק מתגבר עם הזמן (כך שפדים המוחלפים באופן תדירות נעשים ספוגים לחלוטין במהירות), דימום מאסיבי המופיע לאחר קיום יחסי מין, דימום במסגרתו צבע הדם משתנה או כזה הכרוך בכאבים עזים. במקרים אלה חשוב לגשת לאבחון רפואי בהקדם האפשרי.

האם יש תסמינים נוספים?

לא רק דימום עלול להצביע על זיהום של האישה בעקבות הפלה. חום, כאבים המופיעים באגן או הפרשות בעלות ריח בלתי נעים הם סימני אזהרה נוספים שכדאי לשים לב אליהם. כמובן שהם יכולים להיגרם עקב שלל סיבות אחרות, אולם כן חשוב לגשת לרופא כדי לראות מהם הגורמים האפשריים לתסמינים והאם ייתכן שהם מצביעים על זיהום.

אולי יעניין אותך גם:

הפסקת הריון בשיטת D&E – כל המידע על הפלה יזומה

אודות המחבר:
ד״ר מיכאל שילון

ד״ר מיכאל שילון

גניקולוג ומנתח בכיר - רופא בכיר בבית חולים מאיר ובקופת חולים כללית.
בוגר בית ספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב, רופא מוטס במיל', בכיר בקופת חולים כללית, חבר בארגונים מקצועיים מובילים.

דילוג לתוכן