הקונדום – כל מה שצריך לדעת על אמצעי המניעה היעיל ביותר

מניעת הריון - אמצעי מניעה פופולאריים

תוכן עיניינים

הקונדום נחשב לאמצעי המניעה הוותיק ביותר בעולם. ישנן עדויות לגרסאות מוקדמות של קונדום, עשוי מצמר, עוד במאה ה-16. עלהקונדום פי ממצאים נוספים, היה נהוג להלביש חלקי מיים של חיות על מנת לספק את ההגנה הנדרשת.

מאז ועד היום, הקונדום נותר אמצעי המניעה הפופולרי והיעיל ביותר בעולם. סיבה מרכזית לכך היא שלצד ההגנה בפני כניסה בלתי רצויה להריון, הוא מגן מפני מחלות מין. במקביל הוא נחשב לנגיש מאוד ולזול בהשוואה לאמצעי מניעה אחרים.

כיצד עובד הקונדום?

למרות שיש כיום עשרות סוגים של קונדומים, הנבדלים ביניהם בחומר (לרוב לטקס, אבל לא תמיד), בגודל ובתכונות הנלוות, העיקרון המרכזי פשוט: הקונדום בעל צורת ה"כובעון" מיועד להיות מולבש על גבי איבר המין הזכרי כדי למנוע מגע בינו לאיבר המין הנשי במהלך הסקס. קיימים כיום קונדומים לנשים, אולם השימוש בהם שכיח הרבה פחות.

ברוב המקרים, הנוכחות של הקונדום כן תורגש על ידי כל אחד מהשותפים לאקט המיני – מה שככל הנראה פוגע בחווייה ה"אמיתית" של יחסי המין. עם זאת ניתן להתרגל אליהם, או לחלופין לבחור באמצעי מניעה בעלי תכונות המעצימות את החוויה (צורה מחוספספת או קונדומים בטעמים). רבים יטענו שגם אם יש פגיעה מסוימת בממד ההנאה, הבטיחות הגבוהה ומניעת הכניסה הבלתי רצויה להריון שווים זאת.

אולי יעניין אותך גם:

אודות המחבר:
ד״ר מיכאל שילון

ד״ר מיכאל שילון

גניקולוג ומנתח בכיר - רופא בכיר בבית חולים מאיר ובקופת חולים כללית.
בוגר בית ספר לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב, רופא מוטס במיל', בכיר בקופת חולים כללית, חבר בארגונים מקצועיים מובילים.

דילוג לתוכן